fb

COMPARTEIX

Notícies
16 D'OCTUBRE per Club TR3SC

Ahir a la nit es van presentar als mitjans totes les nominacions dels Premis Butaca 2018 i hi ha dos protagonistes amb majúscules: ‘Temps salvatge’, de Xavier Albertí (TNC), amb 8 nominacions, i ‘Sopa de pollastre amb ordi’, la producció de La Perla 29 a la Biblioteca de Catalunya amb direcció de Ferran Utzet, amb 6. Es pot votar a la seva web. El 26 de novembre es desvelarà al Teatre Auditori de Sant Cugat qui s’endurà més guardons. Something se está coent!

 

Millor muntatge teatral

‘Medea’ (Teatre Lliure)

‘Sopa de pollastre amb ordi’ (La Perla 29)

‘Temps salvatge’ (TNC)

‘Calígula’ (Teatre Romea / Festival Internacional de teatro de Mérida / Grec 2017)

‘Blasted’ (TNC / Temporada Alta)

‘La calavera de Connemara’ (La Villaroel)

‘Bodas de sangre’ (La Perla 29 / Grec 2017)

‘Les noies de Mossbank Road’ (Bitò Produccions / La Villaroel)

‘El temps que estiguem junts’ (Teatre Lliure)

‘Frankenstein’ (TNC / Factoria Escènica Internacional)

 

Petit format

‘El metge de Lampedusa’ (Teatre Lliure / Temporada Alta / Salt / Punt produccions)

‘Othello’ (Les Antonietes)

‘A.K.A – Also Known As’ (Sala Flyhard)

‘Esmorza amb mi’ (De Los Montoya)

‘Mala Broma’ (Sala Muntaner)

‘Ovelles’ (Sala Flyhard)

 

Direcció

Sílvia Munt (‘Les noies de Mossbank Road’)

Ferran Utzet (‘Sopa de pollastre amb ordi’)

Lluís Pasqual (‘Medea’)

Montse Rodríguez (‘A.K.A – Also Known As’)

Alícia Gorina (‘Blasted)

Carme Portaceli (‘Frankenstein’)

Xavier Albertí (‘Temps Salvatge’)

Mario Gas (‘Calígula’)

 

 

Dansa

‘Set of Sets’ (Raqscene / Elclimamola / Mercat de les Flors / Festival Sismògraf / Julidans Festival)

‘Three Times Rebel’ (Korzo productions / Mercat de les Flors / Nederlands Dans Theater / Dance Forum Taipei)

‘IUanMI’ (Mercat de les Flors / Temporada Alta / Festival Bolzano Danza)

‘A vore’ (Elclimamola / L’Auditori / Mercat de les Flors / Fira Mediterrània Manresa)

‘Moaré’ (Grec 2017 Festival de Barcelona / Premi de Dansa 2016 Institut del Teatre)

 

Musical

‘Cabareta’ (Grec 2017 Festival de Barcelona / Sala Muntaner / Velvet Events)

‘Cabaret’ (3XTR3S / SOM Produce / Robin de Levita / B2B)

‘Casi Normales’ (Nostromo Live)

‘Paquito Forever’ (Gataro / uVe Teatre / Almeria Teatre)

 

Públic familiar

‘Molsa’ (Teatre Lliure / Institut de cultura de Barcelona – Món Llibre)

‘Viatge al centre de la terra’ (Roseland Musical / Grec 2015 Festival de Barcelona / Sant Andreu Teatre)

‘La nena dels pardals’ (Teatre al detall)

‘My baby is a Queen’ (Grec 2017 Festival de Barcelona / Cia La petita Malumaluga)

 

Actor teatral

Xicu Masó (‘El metge de Lampedusa’)

Albert Salazar (‘A.K.A. – Also Known As’)

Pere Arquillué (‘Blasted’)

Pablo Derqui (‘Calígula’)

Joel Joan (‘Frankenstein’)

Alenjadro Bordanove (‘L’alegria’)

 

Actriu teatral

Marcia Cisteró (‘Sopa de pollastre amb ordi’)

 

Lluïsa Castell (‘L’alegria’)

Emma Vilarasau (‘Medea’)

Clara Segura (‘Les noies de Mossbank Road’)

Marta Marco (‘Les noies de Mossbank Road’)

Cristina Genebat (‘Les noies de Mossbank Road’)

 

Actor de repartiment

Oriol Pla (‘La calavera de Connemara’)

Lluís Villanueva (‘Sopa de pollastre amb ordi’)

Arnau Puig (‘Othello’)

Quim Àvila (‘El temps que estiguem junts’)

Lluís Marco (‘Frankenstein’)

Eduard Farelo (‘Si mireu el vent d’on ve’)

 

Actriu de repartiment

Laia Manzanares (‘Temps salvatge’)

Laura Conejero (‘La importància de ser Frank’)

Imma Colomer (‘Un tret al cap’)

Miriam Iscla (‘Temps salvatge’)

Mónica López (‘Calígula’)

Marta Millà (‘La calavera de Connemara’)

 

Actor musical

Ivan Labanda (‘Cabaret’)

Jordi Vidal (‘Rèquiem for Evita’)

Joan Vázquez (‘Paquito Forever’)

Xavi Duch (‘Tick Tick Boom!’)

 

Actriu musical

Nina (‘Casi Normales’)

Maria Molins (‘Cabareta’)

Lu Fabrés (‘Tick Tick Boom!’)

Elena Gadel (‘Cabaret’)

 

Escenografia

‘Temps salvatge’ (Lluc Castells)

‘La calavera de Connemara’ (Marc Salicrú)

‘Sopa de pollastre amb ordi’ (Josep Iglesias)

‘Vaig ser Pròsper o recordant la tempesta’ (Laura Clos “Closca”)

 

Vestuari

‘Temps salvatge’ (Maria Araujo)

‘La importància de ser Frank’ (Maria Armengol)

‘Cabaret’ (Antonio Belart)

‘Bodas de sangre’ (Berta Riera)

 

Il·luminació

‘Temps salvatge’ (Ignasi Camprodon)

‘Els nens desagraïts’ (Paco Amate)

‘Esmorza amb mi’ (Marc Salicrú)

‘Sol solet’ (Carlos Marquerie)

 

Caracterització

‘Frankenstein’ (Laura Pérez / Carla Casals)

‘Cabaret’ (Antonio Belart / Laura Rodríguez)

‘The Trumps’ (Marta Ferrer)

‘La visita de la vella dama’ (Nídia tusal)

 

So o espai sonor

‘Vaig ser Pròsper o recordant la tempesta’ (Pol Queralt)

‘Moby Dick’ (Jaume Manresa)

‘Medea’ (Roc Mateu)

‘Sopa de pollastre amb ordi’ (Damien Bazin)

 

Text teatral

‘A.K.A. – Also Known As’ (Daniel Meyer)

‘Temps salvatge’ (Josep Maria Miró)

‘Els nens desagraïts’ (Llàtzer García)

‘Ovelles’ (Carmen Marfà i Yago Alonso)

 

Noves aportacions escèniques

‘Sis personatges – Homenatge a Tomás Giner’ (Teatre Lliure)

‘Rebota, rebota y en tu cara explota’ (Festival TNT / Antic Teatre / El Konvent punt zero)

‘Claudia’ (Grec 2016 Festival de Barcelona / CCCB / La conquestadel pol sud / CAET)

‘AÜC: El so de les esquerdes’ (Les impuxibles / Grec 2017 Festival de Barcelona)

 

Composició musical

‘Cabareta’ (Barbara Granados)

‘AÜC: El so de les esquerdes’ (Clara Peya)

‘La importància de ser Frank’ (Paula Jornet)

‘Bodas de sangre’ (Joan Garriga)


per  Club TR3SC

ÚLTIMS ARTICLES